Jak máme dále žít?

1. června 2010 v 15:15 |  ○○ My thoughts
Tak tuto otázku si kladl každý žid, který byl propuštěn z koncentračního tábora. Ten den, co všem řekli, že můžou jít domů, tak tomu nikdo nechtěl uvěřit, protože si mysleli, že už jim moc života nezbývá, poněvadž věděli, že je dřív či později stejně všechny popraví. Každý den museli bojovat o svůj život, nevěděli jestli je zrovna ten den nepošlou na smrt. 'A teď? Máme jít domů?! Jak máme začít znovu žít, když už jsme byli v podstatě všichni mrtví', říkali si. Oni nevěděli jestli válku přežili jejich blízcí, to bylo na tom to nejhorší. Někomu přežili přátelé nebo někdo z rodiny, kterému se podařilo uprchnout do ciziny a poté si je vzali k sobě domů. Ale někteří to štěstí neměli, poněvadž nikdo koho znali nepřežil válku.

Život potom byl velice složitý, ale nikdo z nás to nemůžu z cela chápat. Museli začít úplně od začátku:vybudovat si nový domov, rodinu, najít si nové přátele a práci. Nejtěžší bylo pro ně se vyrovnat z hrůzami, které zažili v koncentračním táboře. Myslím si, že židům hodně pomohlo jejich náboženství a víra v nový život. Jejich komunita jim pomohla se přenést přes všechny jejich strasti a útrapy a vyhledat jejich žijící příbuzné. To bylo pro ně nejdůležitější a drželo je při životě.
Než vše vybudovali, uběhlo spousta let, ale díky své vitalitě a víře se jim to na konec podařilo. Hrůza, kterou prožili se nedá zapomenout a přetrvává do dneška v nás a je pro nás varováním, aby se takovéto strašné věci neopakovaly.
.


Tak toe moje slohovka na to, když lidi pustili ven z koncentráku a co potom....
Jo já neumim psát slohovky...jsem v tom upe mimo....:o(
Sere mi to, ptž timdle stylem neodmaturuji ze slohovky...:o/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

žena×muž

žena
muž

Komentáře

1 jitka-stetka jitka-stetka | Web | 1. června 2010 v 17:12 | Reagovat

nahodou je v pohodě, ne tak dobrá jako ta moe samo...ujde to jako

2 sescenka sescenka | 1. června 2010 v 18:14 | Reagovat

naky chybky tam sou ae jinak to mas nahodou moc hezky ;)

3 keith keith | Web | 1. června 2010 v 18:58 | Reagovat

vim no...dostala jsem za to za 3...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama