Dyk: Krysař

20. června 2010 v 18:33 |  ○○ Čtenářský deník
Jak já tu knížku nemám ráda :DDD četla jsem jí 2 krát než jsem pochopila obsah...a jako že by mi došlo, že na konci krysař skočí dolů ze skáli, to ne :DD

Tato kniha vypráví o muži,který hodně cestoval měl neustále u sebe kouzelnou píšťalu,když na ní zahrál tak jakoby všichni omámeni šli za ním..on jí,ale používal jen na krysy-hrál potichounku tak aby ho slyšely jen krysy.tohoto muže tedy nazývali krysařem.
Jednoho dne přišel krysař do jednoho města jménem Hameln a pod podmínkou,že lidé zaplatí jim vyžene myši z města.tak udělal,ale nikdo mu nic nedal.
Zamiloval se do dívky Agnes z města.
Mezi jednu postavu,která v knize vystupuje patří Faus-cizinec z hospody.
Krysař přišel po pár dnech co s Agnes strávil noc,ale už z Agnes nevyzařovala vášeň jako tehdy.Bylo to proto,že čekala dítě s Krystiánem a chtěla po Krysařovi,aby jí zabil,protože nechce žít s jeho dítětem.
Agnes byla smutná a tak si promluvila s mámou.Ona jí vyprávěla jako dříve,když byla malá o zemi sedmihradské.Poté co dovyprávěla,vydala se Agnes na horu Kopel.
Když se nevracela matka jí začala hledat a nějak se z toho zcvokla.Když narazila na Krysaře,který též hledal Agnes,tak mu řekla kam se nejspíše vydala a jemu došlo,že šla skončit se svým životem.Tak vzal píšťalu na kterou nějak zapomněl a začal hrát tak hlasitě,že se za ním vydali všichni lidé až na jednoho rybáře-toho všichni považovali za blázna..všichni z města šli za krysařem a seskákali všichni dolu ze srázu…Krysařovi spadla ze srázu píšťala a skočil za její doznívající hudbou slibů.
Když rybář zjistil,že zůstal jako jediný ve městě tedy až na jedno mimino,chtěl též skočit,ale melodii slibů píšťaly přehlušil křik dítěte,které mělo hlad.Tak se rybář rozhodl,že se vydá najít matku co dá napít dítěti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se ti tu líbí??

hodně 38.1% (74)
trochu 30.9% (60)
vůbec 30.9% (60)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama